Czy warto szydełkować? – podstawowe informacje i porady o szydełkowaniu

Moda na DIY rozszerza się z każdym rokiem. Jednym z zainteresowań ludzi są robótki ręczne. Szydełkowanie, wyszywanie, robienie na drutach cieszą się coraz większą popularnością. Powodem mogą być choćby dobroczynne właściwości tych czynności.

Odpoczynek przy szydełkowaniu

Szydełkowanie przez to, że wymaga powtarzalnych ruchów, pozwala nam odpocząć. Redukujemy stres, odrywamy się od codziennych problemów. Poza tym jest to pewien sposób na zmniejszenie bólu przez to, że skupiamy się na innej czynności. Jest to też dobra metoda na nadrabianie ulubionego serialu, audiobooka czy podcastów.

Ćwiczenia dla mózgu

Może to niektórych zaskoczy, ale szydełkowanie poprawia pracę naszego mózgu. Z góry wymaga od nas skupienia. Poprawia też zdolność logicznego myślenia, wzmacnia nasze funkcje poznawcze oraz zapobiega wielu chorobom neurodegeneracyjnym. Do tego nie pozwala nam się nudzić i daje ogrom satysfakcji.

Jak zacząć szydełkować?

Obecnie rozpoczęcie szydełkowania nie jest wcale tak trudne. Możemy poprosić kogoś bliskiego (najlepiej mamę lub babcię), by pokazał nam, jak zacząć. Jeśli nikt w rodzinie się nie zajmował robótkami, możemy skorzystać z wiedzy internetowej. Nie brakuje tu tutoriali i filmików, które krok za krokiem nas poprowadzą. Jak zawsze najtrudniejszy będzie początek. Jednak im dłużej będziemy to wykonywać, tym lepiej będzie nam szło. Dobrze tez na początek korzystać z włóczki jednokolorowej, gdyż wtedy lepiej widzieć oczka. Z czasem możemy utrudniać sobie zadanie, korzystać z innych technik i brać więcej kolorowej włóczki.

Dzięki temu będą powstawały piękne ozdoby, a także prezenty, które możemy podarować bliskim.

 

One thought on “Czy warto szydełkować? – podstawowe informacje i porady o szydełkowaniu

Dodaj komentarz