Magia świąt, czyli co zrobić, gdy bieda piszczy pod choinką

Okres świąt Bożego Narodzenia to czas spędzany w gronie rodziny. To moment, kiedy bez pośpiechu możemy powspominać dawne czasy, wspólnie śpiewać kolędy, przystrajać mieszkanie w ozdoby świąteczne. Przepięknie i bogato przystrojone ulice i sklepy pomagają nam w tym, abyśmy poczuli prawdziwą magię świąt.

Problemy przy organizacji wigilii

Co jednak począć, gdy w rodzinie jest ktoś, kto odmawia przyjścia na wilijną ucztę? Jak powinniśmy zachować się w tej sytuacji?

Oczywiście przed podejmowaniem pochopnych decyzji oraz wypowiadaniem się głośno na czyjś temat warto dowiedzieć się, co jest przyczyną niechęci uczestniczenia z rodziną podczas świątecznej kolacji. Wbrew pozorom może okazać się, iż przyczyna nie leży wcale tam, gdzie nam się wydaje.

Podczas organizacji świąt warto zatrzymać się na chwilę i pomyśleć o tym, czy aby na pewno kupowanie prezentów dla całej rodziny to dobry pomysł.

Czy odgórnie ustalanie co kto ma przynieść, jest dobrym, rozwiązaniem?

Ten rok przyniósł nam wiele rozczarowań i zmusił co poniektórych do odmówienia sobie wielu rzeczy. Inflacja, która drastycznie wzrosła odbiła się na życiu codziennym każdego polaka. Tegoroczne święta Bożego Narodzenia dla wielu mieszkańców mogą okazać się ubogimi. Może zabraknąć nie tylko zielonego drzewka, ale również jedzenia nie mówiąc o prezentach. Wiele osób szuka tanich prezentów, lecz z klasą i wyczuciem – takie osoby często decydują się na puzzle dla dzieci i dorosłych – naprawdę warto sprawdzić.

Planując spotkanie z rodziną, zastanówmy się, czy aby na pewno każdą osobę z naszej rodziny będzie stać na to samo co nas. Uniknijmy niezręcznych sytuacji, porozmawiajmy z każdym i upewnijmy się, że ich również jedzie stać na takie święta, jakie planujemy. Jedno jest pewne, nie ma człowieka, który lubi się dzielić swoją złą sytuacją finansową, czasem jednak warto wziąć pod lupę najbliższą rodzinę. Możemy wcale nie wiedzieć o tym, że pomagamy sąsiadce, koleżance a ktoś z naszej rodziny również potrzebuje pomocy.

Źródło: https://bardziej.pl/