Masz za dużo wolnego czasu? Więc czas zostać gwiazdą!

Doba Facebooka i YouTube’a sprawiła, że oglądanie teledysków dla zabicia czasu stoi na porządku dziennym. Jeśli jednak znudziło Ci się siedzenie z nosem w telefonie, może przyszedł czas na stworzenie własnego nagrania? Jak się do tego zabrać? 

Co zawiera wideoklip?

Każdy, kto oglądał w swoim życiu choć jedno takie cudo, wie, że zbudowane jest ono z trzech głównych składników:

  • tekstu
  • muzyki
  • układu choreograficznego

Czas wziąć się do pracy! Pierwszym krokiem w tej przygodzie jest wybór piosenki. Ponieważ będziesz pracować z nią przez długi czas, musi być to taki utwór, który zbyt szybko Cię nie zmęczy. Poza tym powinien pasować do Twojego głosu i tonacji. W końcu będziesz musiał go zaśpiewać!

Jak zadbać o muzykę?

Podkład muzyczny to druga część układanki, którą musisz się zająć. W tym wypadku masz dwie opcje. Jeśli potrafisz grać na jakimś instrumencie, możesz sam zaakompaniować melodię. Nie każdy jednak posiada takie umiejętności. W takiej sytuacji poszukaj podkładu w Internecie i ściągnij go na komórkę.

Czas nagrań

Dwa pierwsze zadania odhaczone? W takim razie czas się poruszać. W końcu teledysk sam się nie nagra! Jeżeli interesujesz się tańcem, a nawet chodzisz na zajęcia tematyczne, opracowanie choreografii nie będzie dla Ciebie zbytnim problemem. Jeśli jednak pierwszy raz zabierasz się za te klocki, czeka Cię kawał roboty… i niezłej zabawy!

Czas zebrać wszystko do kupy

Piosenka zaśpiewana, muzyka nagrana, teledysk dopracowany. A więc teraz poskładaj wszystkie te części razem! Do tego przyda Ci się odpowiednia aplikacja na telefon (np. Motion Ninja) lub program na komputer (jak Videoshare). Twoje dzieło jest gotowe! Możesz pochwalić się nim przed rodziną i przyjaciółmi. A może poślesz je gdzieś dalej?