Tworzenie biżuterii DIY – ciekawa rozrywka dla dzieci w każdym wieku

Tworzenie biżuterii we własnym zakresie stało się w ostatnim czasie bardzo modne. Dzięki własnoręcznym pracom można stworzyć własny, niepowtarzalny styl, a w dodatku nosić dodatki, które naprawdę nam się podobają.

Jak się okazuje, projektowanie i tworzenie biżuterii to zajęcie nie tylko dla dorosłych, ale również dla dzieci, i to w niemal każdym wieku. Jak zachęcić malucha do tego typu prac i jakie korzyści przynosi ta aktywność?

Biżuteria DIY nie tylko dla dziewczynek

Większość osób uważa, że tworzeniem biżuterii mogą zajmować się wyłącznie dziewczynki, tymczasem nie jest to prawda.

Rzeczywiście, to one najczęściej noszą dodatki biżuteryjne (choć niektórzy chłopcy uwielbiają bransoletki czy wisiorki), lecz tworzyć tego typu elementy może każdy. Chłopcy mogą robić je na przykład w ramach prezentu dla mamy, siostry czy nauczycielki. Do tworzenia pięknej biżuterii naprawdę nie potrzeba wiele – wystarczą podstawowe akcesoria, które można zakupić w sklepach pasmanteryjnych stacjonarnych oraz internetowych. Do komponowania wisiorków, kolczyków czy bransoletek możemy zachęcać nawet małe dzieci, jednak w takim przypadku musimy zadbać o to, aby elementy, z których korzystają, były odpowiednio duże. Tworzenie biżuterii to nie tylko sposób na wypełnienie wolnego czasu. Pozwala ono ćwiczyć wyobraźnię oraz doskonalić umiejętności manualne, z zakresu motoryki małej.

Ponadto, dzieci uczą się cierpliwości, planowania i realizowania wymyślonych przez siebie projektów. Warto pamiętać, że stworzone przez siebie ozdoby możemy nosić we własnym zakresie, podarować komuś na prezent bądź oddać na aukcję charytatywną, robiąc przy okazji coś dobrego dla innych.